Strona Instytutu

Zdjęcia portuGrafiki pochodzą ze strony lotnictwo.net oraz portu Szczytno: www.airport.szczytno.pl
Blog > Komentarze do wpisu
Słupsk. Co dalej z lotniskiem?

Dziennik Bałtycki, Piątek, 17 lutego 2006r.

 

- Tylko decyzja Rady Miejskiej o przystąpieniu do działań dzieli lotnisko w Redzikowie od powstania - uważa prezes Zarządu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy Włodzimierz Machczyński. Co będzie dalej? Prezes portu lotniczego czeka na decyzję i inicjatywę radnych.

 

W styczniu pisaliśmy o tym, że lotniskiem wojskowym w Redzikowie interesuje się Zarząd Portów Lotniczych w Gdańsku Rębiechowie. To ogromny projekt, który z Pomorza i Słupska mógłby uczynić turystyczną i gospodarczą oazę.

Według tych planów, lotnisko w Redzikowie miałoby być jednym z trzech lotnisk wykorzystywanych do przewozów pasażerskich na Pomorzu. Pozostałymi miałyby być Gdynia Babie Doły i Malbork. W sprawę zaangażował się Urząd Marszałkowski i Zarząd Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

- Podstawą do tego, aby cokolwiek się ruszyło i by rozpoczęły się działanie jest biznesplan - uważa Machczyński. - To oczywiście ogromny wydatek finansowy, ale opłacalny. Musi być jednak wola Rady Miejskiej w Słupsku. Wtedy jesteśmy w stanie pomóc Słupskowi ożywić port.

Jak twierdzi prezes Rębiechowa, zniszczenie lotniska w Redzikowie byłoby zbrodnią, bo pas startowy jest w stanie przyjmować samoloty pasażerskie i prywatne awionetki. Co na to radni?

- Jak najbardziej będziemy lobbować, bo jestem zwolennikiem powstania lotniska - mówi Tomasz Rosiński, niezależny radny. - Jest potrzebne jak psu miska, czyli niezbędne. Szansa na jego powstanie jest spora, ale trzeba czekać aż się zmienią władze w mieście.

W podobnym tonie wypowiada się Krzysztof Sirant, szef klubu SLD: - Zrobimy wszystko, aby ta uchwała powstała, wszystkimi siłami będziemy dążyć do tego, aby lotnisko powstało. Projekt uchwały w tej sprawie przedstawimy na marcowej sesji.

Sprawdzimy, czy radni rzeczywiście zainteresują się lotniskiem?

niedziela, 09 kwietnia 2006, lubuskielotnisko

Polecane wpisy