Strona Instytutu

Zdjęcia portuGrafiki pochodzą ze strony lotnictwo.net oraz portu Szczytno: www.airport.szczytno.pl
Kategorie: Wszystkie | Dlaczego? | Koncepcja | Z prasy
RSS
wtorek, 22 listopada 2011
Byłe połączenia lotnicze z portu Słupsk


Przed drugą wojną światową:
-Berlin
-Szczecin
-Gdańsk
-Królewiec
Od 1975 do ok. 1990, okresowo:
-Warszawa
-Wrocław
-Katowice

11:16, lubuskielotnisko , Z prasy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 listopada 2011
Z prasy: będą loty, tylko że do Koszalina?
Połączenia załatwione
Polskie Linie Lotnicze LOT są zainteresowane uruchomieniem połączeń krajowych z planowanym lotniskiem w Zegrzu Pomorskim. To efekt wczorajszej wizyty prezydenta Mirosława Mikietyńskiego w Warszawie i rozmów z prezesem Sebastianem Mikoszem.
Wizyta miała na celu podpisanie listu intencyjnego wyrażającego wolę nawiązania współpracy, jednak Polskie Linie Lotnicze tak zainteresowały się planowaną inwestycją, że zaproponowały uruchomienie połączeń już od połowy przyszłego roku.
– To efekt owocnej rozmowy, choć nie wiem czy przy tak skomplikowanym projekcie uda nam się uruchomić lotnisko do tego czasu – mówi prezydent Mirosław Mikietyński. – Wola współpracy jest, a to najważniejsze.
Przypominamy, że wciąż trwa procedura przyjęcia dokumentu, który ma potwierdzić zasadność ekonomiczną uruchomienia lotniska cywilnego. Dokument jest niezbędny w ubieganiu się o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Obecnie trwają także rozmowy w sprawie przejęcia terenu lotniska przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Według wcześniejszych prognoz port miałby być uruchomiony pod koniec 2013 r.

Dziennik Miasto 

12:47, lubuskielotnisko , Z prasy
Link Dodaj komentarz »