Strona Instytutu

Zdjęcia portuGrafiki pochodzą ze strony lotnictwo.net oraz portu Szczytno: www.airport.szczytno.pl
Kategorie: Wszystkie | Dlaczego? | Koncepcja | Z prasy
RSS
środa, 11 lipca 2007
Zbierają podpisy!

4.000 podpisów w 3 godziny!!!
10 lipca 2007 21:40

Sukces akcji zbierania podpisów pod petycją do ministra Aleksandra Szygło o przyspieszenie przekazania terenu byłego wojskowego lotniska w Redzikowie Gminie Słupsk.

W ubiegłą sobotę w pięciu punktach miasta wolontariusze i słupscy radni namawiali Słupszczan do wzięcia udziału w akcji prowadzonej przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Inicjatywę Słupsk 2012. Cała akcja trwała tylko trzy godziny. W ciągu tak krótkiego czasu udało się zebrać blisko 4000 podpisów mieszkańców Słupska, które zostaną przekazane Ministrowi Obrony Narodowej Aleksandrowi Szczygło. Podpisy to wyraz poparcia dla inicjatywy reaktywowania lotniska w Redzikowie na potrzeby lotnictwa cywilnego.
żródło: www.cio.slupsk.pl

 

Szansa na lotnisko
6 lipca 2007 11:00

Lotnisko dla regionu! to hasło, pod którym Centrum Inicjatyw Obywatelskich, Inicjatywa Słupsk 2012 i Letnia Szkoła Liderów (LSL)* rozpoczynają zbiórkę podpisów pod petycją do Ministra Obrony Narodowej o przyspieszenie przekazania terenu lotniska w Redzikowie dla Gminy Słupsk.

Grupa 20 wolontariuszy wraz z 10 słupskimi radnymi ze wszystkich klubów rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją do Ministra Aleksandra Szczygło.
- Jest to najlepsza forma uzmysłowienia ministrowi poparcia społecznego dla tej inicjatywy - mówi Marcin Dadel, szef Centrum Inicjatyw Obywatelskich.
W najbliższą sobotę (7 lipca 2007) w Słupsku w godz. 11-13 odbędzie się finał akcji. W tym czasie podpisy mieszkańców w wybranych punktach zbierać będą radni Rady Miasta wraz z grupą uczestników LSL.
- Jest to wspólna sprawa dla społeczności regionu, a nie tylko dla polityków - powiedział uczestnik LSL. 
Punkty w których można oddać głos: hipermarket E. Leclerc, Centrum Handlowe Podkowa, hipermarket Kaufland, skrzyżowanie alei Wojska Polskiego z ulicą Mickiewicza, ul. Bema- punkt przy fontannie.

Więcej informacji:
-Tomasz Szymański, tel. 504032339

------------
*Letnia Szkoła Liderów, więcej na www.cio.slupsk.pl

 

Finał akcji
6 lipca 2007 11:00

7 lipca w sobotę będziesz mógł złożyć swój podpis w pięciu punktach rozlokowanych w mieście:

- E.Leclerc ul. Szczecińska
- Kaufland ul. Kołłątaja
- Fontanna przy ul. Bema
- róg ul. Mickiewicza i al. Wojska Polskiego
- CH Podkowa ul. Stażyńskiego

 

Krótka historia lotniska
5 lipca 2007 16:20

Lotnisko wojskowe w Redzikowie wybudowały władze niemieckie na początku XX wieku. Ruch pasażerski na STOLP-WEST uruchomiono już w 1920 roku, w celu ożywienia gospodarczego tego regionu. Lotnisko obsługiwało loty prywatne na linii Berlin - Gdańsk. Następnie powrócono do jego militarnego charakteru. To z lotniska w Redzikowie nastąpił atak lotniczy na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Po II wojnie światowej port lotniczy był w użytkowaniu cywilno-wojskowym. Dwa razy w tygodniu samoloty miały kursować na linii Koszalin - Warszawa, jednak z powodu nierentowności tego przedsięwzięcia, połączenia zostały wycofane. W 1990 roku zlikwidowano, stacjonującą tam jednostkę wojskową - 28 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, a w jego miejsce powstała baza zapasowa pułku lotnictwa z Malborka.
Sytuacja zmieniła się diametralnie od tamtego czasu i obecnie nadzieje związane z powstaniem lotniska cywilnego w Redzikowie, wiążą się z jego możliwością funkcjonowania, jako zapasowego lotniska Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

( na podstawie publikacji w Głosie Pomorza )

07:52, lubuskielotnisko , Z prasy
Link Dodaj komentarz »